Saurus CMS

Saurus CMS'yi İndir – Yeni Başlayanlar İçin Kolay WYSIWYG Web Sitesi Oluşturucu

0.0
İndir
Screenshot 1 Screenshot 2 Screenshot 3

Günün uygulaması

BirdingApp

BirdingApp

Al

Uygulama ayrıntıları

Sürüm
4.7.1
Boyut
5.40 MB
Güncellendi
February 21, 2011
Gerektirir
Windows NT
Dil
English
Lisans
Free
Geliştirici
Visit Website
Kategori
Windows OS

Açıklama

Saurus CMS'yi İndir – Yeni Başlayanlar İçin Kolay WYSIWYG Web Sitesi Oluşturucu

Genel Bakış

Saurus CMS, geleneksel geliştirme araçlarının dik öğrenme eğrisi olmadan web tasarımına adım atmak isteyen herkes için dostane bir kapı olarak konumlanıyor. Gerçek bir WYSIWYG (What‑You‑See‑Is‑What‑You‑Get) editörle çalışan platform, derin HTML veya CSS bilgisine ihtiyaç duymadan sitelerinin görünüm ve hissiyatını ince ayar yapmak isteyen kullanıcılar için yeterli esnekliği sunar. Pratikte, bir metin bloğu sürüklediğinizde, bir görsel eklediğinizde veya bir gezinme menüsü eklediğinizde, sayfanın tarayıcıda nasıl görüneceğini tam olarak görebilirsiniz. Editör ayrıca haber listeleri, forumlar, görsel galeriler ve ürün katalogları gibi hazır widget setleriyle birlikte gelir; böylece basit bir broşür sitesini birkaç tıklama ile tam özellikli bir çevrimiçi varlığa dönüştürebilirsiniz. CMS tarafından güvenli bir şekilde oluşturulan temel kod sayesinde, yaygın web tehditlerine karşı yerleşik koruma elde ederken, CSS'yi doğrudan düzenleme seçeneğini de korursunuz. İster portföy sergilemek isteyen bir serbest çalışan, hızlı bir vitrin ihtiyacı olan küçük bir işletme, ister web tasarımıyla deneme yapmaya hevesli bir meraklı olun, Saurus CMS, ilk adımları ulaşılabilir ve ödüllendirici kılan bir sadelik ve genişletilebilirlik karışımı sunar.

Temel Özellikler

  • Gerçek WYSIWYG Düzenleme: Gerçek zamanlı görsel düzenleme, kod odaklı oluşturuculardaki tahmin oyununu ortadan kaldırır.
  • Duyarlı Şablonlar: Önceden tasarlanmış düzenler, masaüstü, tablet ve mobil ekranlara otomatik olarak uyum sağlar.
  • Sürükle‑Bırak Widget'ları: Kod satırı yazmadan haber akışları, forumlar, görsel galeriler, ürün katalogları ve iletişim formları ekleyin.
  • Yerleşik SEO Araçları: Meta‑etiket yöneticisi, site haritası oluşturucu ve dost URL ayarları, arama motorlarının sayfalarınızı bulmasına yardımcı olur.
  • Güvenli İçerik Yönetimi: Rol tabanlı izinler, otomatik yedeklemeler ve SSL desteği sitenizi güvende tutar.
  • Özel CSS Düzenleme: İleri kullanıcılar, piksel hassasiyetinde kontrol için stil sayfalarını doğrudan ayarlayabilir.
  • Çok Dilli Destek: Tek bir kontrol panelinden birden çok dilde içerik oluşturup yönetebilirsiniz.
  • Genişletilebilir Eklenti Mimarisi: Topluluk odaklı uzantılar, e‑ticaret, analiz ve sosyal medya entegrasyonları ekler.
  • Otomatik Güncellemeler: Tek tıkla güncelleme sistemi, her zaman en yeni ve en güvenli sürümü çalıştırmanızı sağlar.
  • Ücretsiz Çekirdek Sürüm: Çekirdek editör ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir; genişletilmiş işlevsellik için isteğe bağlı premium eklentiler mevcuttur.

Kurulum ve İlk Kullanım

Adım Adım Kurulum

Saurus CMS'yi kurup çalıştırmak kasıtlı olarak basittir. Öncelikle resmi indirme sayfasını ziyaret edin ve işletim sisteminize uygun “Windows/macOS/Linux için İndir” düğmesine tıklayın. Kurulum dosyası, yaklaşık 45 MB boyutunda kompakt bir .exe (Windows) veya .dmg (macOS) dosyasıdır ve hafif bir Apache benzeri web sunucusu ve SQLite veritabanı gibi gerekli tüm sunucu bileşenlerini içerir. Dosyayı kaydettikten sonra kurucuyu çalıştırın ve ekrandaki sihirbazı izleyin:

  1. Lisans sözleşmesini kabul edin ve kurulum dizinini seçin (Windows'ta varsayılan C:\SaurusCMS).
  2. İstediğiniz bileşenleri seçin: Çekirdek CMS, isteğe bağlı eklentiler ve örnek şablonlar.
  3. Yönetici kimlik bilgilerini yapılandırın – güçlü bir şifre önerilir.
  4. Kurulumu tamamlayın ve “Saurus CMS'yi Başlat” düğmesine tıklayın.

İlk başlatma, http://localhost:8080 adresinde web tabanlı bir kurulum sihirbazı açar. Burada site adını belirler, birincil şablonu seçer ve isteğe bağlı olarak özellikleri anında keşfetmek için bir demo site içe aktarabilirsiniz. Sihirbazı tamamladıktan sonra, gerçek eğlencenin başladığı yönetici kontrol paneline yönlendirilirsiniz.

İlk Sayfanızı Oluşturma

Kontrol panelinde “Sayfalar → Yeni Ekle” üzerine tıklayın. WYSIWYG tuvali, tanıdık kelime işlemciler gibi bir araç çubuğu ile görünür. “Başlık” bloğunu sürükleyin, site başlığınızı yazın, ardından giriş metni için bir “Metin” bloğu ekleyin.

Görsel eklemek için “Görsel Galeri” widget'ını kullanın, dosyaları yükleyin ve bir ızgara içinde düzenleyin. Gezinti için sadece bir “Menü” bloğu bırakın ve oluşturduğunuz sayfalara bağlayın. Tüm değişiklikler otomatik olarak kaydedilir, ancak “Önizleme”ye tıklayarak sayfanın farklı cihazlarda nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Memnun kaldığınızda “Yayınla”ya tıklayın – sayfa, atadığınız URL'de anında yayına girer.

Uyumluluk, Sistem Gereksinimleri ve Artılar & Eksiler

Saurus CMS, üç büyük masaüstü işletim sisteminde çalışır: Windows 10/11, macOS 10.15 ve üzeri, ve büyük Linux dağıtımları (Ubuntu 20.04+, Fedora 33+, Debian 10+). Paketlenmiş web sunucusu 32‑bit ve 64‑bit mimarilerde çalışır, ancak optimum performans için 64‑bit önerilir. Minimum donanım gereksinimleri modestir – çift çekirdekli bir CPU, 2 GB RAM ve 500 MB boş disk alanı. Platform varsayılan olarak SQLite kullandığından ayrı bir veritabanı sunucusuna ihtiyaç yoktur; bu, düşük kaynaklı makinelerde kurulumu basitleştirir. Daha büyük siteler için “Gelişmiş Ayarlar” paneli üzerinden MySQL veya PostgreSQL'e geçebilirsiniz, ancak çekirdek sürüm varsayılan yapılandırma ile tam işlevseldir.

Artılar

  • Sezgisel sürükle‑bırak arayüz, web sitesi oluşturmayı teknik olmayan kullanıcılar için erişilebilir kılar.
  • Duyarlı şablonlar, ayrı mobil tasarım ihtiyacını ortadan kaldırır.
  • Ücretsiz çekirdek sürüm, gizli maliyet olmadan temel özellikleri sunar.
  • Rol tabanlı erişim ve otomatik SSL desteği ile varsayılan olarak güvenlidir.
  • E‑ticaret, analiz ve çok dilli siteler için eklentilerle genişletilebilir.
  • Tek tıkla güncelleme mekanizması, yazılımı güncel ve güvenli tutar.
  • Çapraz platform uyumluluğu, Windows, macOS veya Linux'ta geliştirme yapabileceğinizi garanti eder.

Eksiler

  • İleri düzey özelleştirme hâlâ temel CSS ve HTML bilgisi gerektirir.
  • Sınırlı yerleşik e‑ticaret özellikleri – tam bir mağaza için üçüncü taraf eklentilere ihtiyaç duyarsınız.
  • Harici bir veritabanına geçmezseniz, çok büyük sitelerde performans düşebilir.
  • Topluluk desteği, WordPress gibi ana akım CMS platformlarına göre daha küçüktür.
  • Bazı premium eklentiler, benzer alternatiflerden daha yüksek fiyatlandırılmıştır.

Genel olarak, Saurus CMS, yeni başlayanlar için basit, güvenli ve esnek bir web sitesi oluşturucu vaatlerini yerine getiriyor. WYSIWYG editörü cilalı bir his veriyor, yerleşik widget'lar çoğu yaygın ihtiyacı karşılıyor ve hazır olduğunuzda CSS'ye dalma imkanı, kullanıcılar için bir büyüme yolu ekliyor. Tam kapsamlı bir kurumsal platform olmasa da, hafif yapısı ve ücretsiz çekirdek sürümü, kod yerine içeriğe odaklanmak isteyen küçük işletmeler, hobi meraklıları ve eğitimciler için çekici bir seçenek haline getiriyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Saurus CMS gerçekten ücretsiz mi?

Evet, çekirdek uygulama ve temel widget'ların çoğu ücretsizdir. Premium eklentiler ve premium şablonlar ayrı olarak satılır, ancak hiçbir şey satın almadan tam işlevsel bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Saurus CMS sitesini uzak bir sunucuda barındırabilir miyim?

Kesinlikle. Yazılımı yerel olarak kurduktan sonra, PHP ve SQLite (veya MySQL/PostgreSQL'e geçerseniz) destekleyen herhangi bir web barındırıcısına tüm kurulum klasörünü kopyalayabilirsiniz. Yapılandırma dosyasını alan adınızın bilgileriyle güncelleyin, site yerel sürüm gibi çalışacaktır.

Saurus CMS SEO'yu nasıl yönetir?

Platform, her sayfa için yerleşik SEO ayarları içerir: meta başlıkları, açıklamaları, anahtar kelimeleri düzenleyebilir ve URL slug'ını özelleştirebilirsiniz. Dinamik bir sitemap.xml otomatik olarak oluşturulur ve kontrol panelinden robots.txt düzenlemesini etkinleştirebilirsiniz.

Sitemi hareket halindeyken yönetmek için bir mobil uygulama var mı?

Şu anda Saurus CMS'nin özel bir iOS veya Android uygulaması yok. Ancak, yönetim paneli tamamen duyarlı olduğu için herhangi bir mobil tarayıcıdan giriş yapabilir ve temel içerik güncellemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ne tür destek mevcut?

Resmi web sitesi bir bilgi tabanı, video eğitimleri ve bir topluluk forumu sunar. Premium eklenti alıcıları için öncelikli e‑posta desteği sağlanır. Yanıt süresi genellikle hafta içi 24 saat içinde olur.

Sonuç & Eylem Çağrısı

Saurus CMS, kullanım kolaylığı ile genişletilebilirlik arasında takdire değer bir denge kurarak, kodla uğraşmadan hızlıca bir web sitesi başlatmak isteyen herkes için sağlam bir seçenek sunar. Gerçek WYSIWYG ortamı, duyarlı şablonları ve güvenli içerik yönetimi, yeni başlayanlara güven verir; CSS düzenleme veya premium eklentiler ekleme seçeneği ise platformun hedeflerinize göre büyümesini sağlar. Ücretsiz, çapraz platform bir çözüm arıyorsanız ve tasarım ve içeriğe odaklanmak istiyorsanız, Saurus CMS'yi bugün deneyin. Kurulum dosyasını hemen indirin, basit kurulumu izleyin ve dakikalar içinde çevrimiçi varlığınızı oluşturmaya başlayın.

TotalVirus ile tarandı

Bu yazılım kötü amaçlı yazılımlara karşı tarandı ve indirme için güvenli olduğu doğrulandı.

SoftPas dilinde:

Bu ürün aşağıdaki dillerde de mevcuttur:

Saurus CMS için kılavuzlar ve eğitimler

Saurus CMS nasıl yüklenir
  1. Yukarıdaki Önizleme / İndir düğmesine tıklayın.
  2. Yönlendirildikten sonra şartları kabul edin ve Yükle’ye tıklayın.
  3. Saurus CMS indirmesinin cihazınızda tamamlanmasını bekleyin.
Saurus CMS nasıl kullanılır

Bu yazılım temel olarak yukarıda açıklanan ana özellikleri için kullanılır. Yüklemeden sonra uygulamayı açarak yeteneklerini keşfedin.

Saurus CMS için kullanıcı yorumları 0

    İnceleme bulunamadı

Benzer uygulamalar

Günün uygulaması

BirdingApp

BirdingApp

Al

Önerilen uygulamalar

Zoom Magnifier

Zoom Magnifier

Windows OS

Uygulamaları indir
Zattoo Live TV

Zattoo Live TV

Windows OS

Uygulamaları indir
ZScreen

ZScreen

Windows OS

Uygulamaları indir
ZD Soft Screen Recorder

ZD Soft Screen Recorder

Windows OS

Uygulamaları indir
YouRecorder

YouRecorder

Windows OS

Uygulamaları indir